کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  چهارشنبه، ۱۹ مرداد‌‌ماه ۱۴۰۱ | Wednesday, August 10, 2022
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان شرایط و مدارک آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

سخن مدیر

رعایت نظم و انضباط در انجام کارهای روز مره، یکی از شرایط مهم و اولیه زندگی در جوامع انسانی و عدم توجه به این اصل باعث ایجاد اختلال در هرج و مرج در روابط اجتماعی میگردد . ابتدا چرخ ، و در پی ان وسیله ای را اختراع کرد تا بر این چرخ حرکت نموده و‌ بعدها با پیشرفت بیشتر موفق به ساخت خودرو گردید . وسیله ارزشمند که باعث افزایش رفاه و سرعت در دستیابیبشربه اهدافش شد .

هنگامی که اولین خودرو در خیابان ظاهر شد مراقبت ویژه ای به عمل آمد و قواعدی تنظیم شد تا انسانها و حیوانات از حرکت این وسیله فلزی وحشت کنند . سرعت خودروهای اولیه در حد قدم زدن بود . با این حال در مناطق شلوغ و ور جمعیت برای جلوگیری از حادثه ، شخصی پرچم به دست جلوی آن حرکت میکرد .

از آن ناریخ بیش از یکصد سال میگذرد و در طول این مدت به تدریج خودرو سازی توسعه یافته و روزانه به امار و تنوع وسایل نقلیه موتوری اضافه میگردد . از این رهگذر و در پی این پیشرفت درزندگی مردم دگرگونی و تحولاتی شگرف پدید آمد که از نتایج آن گسترش شبکه ارتباطی و حمل و فقل شهری و بین شهری است . اما در کنار آثار مثبت آن ، وقوع تصادفات عوارض نا خواسته ای است هر ساله علاوه بر تحمیل خسارات سنگین به اقتصاد کشورمان ، هزاران انسان را به کام مرگ‌ فرستاده و ملیونها نفر را مصدوم و معلول میکند .

امروزه کارشناسان و محققان ترافیک ، تصادفات را پدیده ای پیچیده در نظر میگیرند که انسان ، راه و خودرو سه رکن اصلی آنرا تشکیل میدهند که تصادف نتیجه مقص یکی از این سه رکن میباشد . بسیاری از کارشناسان ترافیک علت اصلی حدود ۷۰/ از تصادفات رانندگی را خطای عامل انسانی قلمدادنموده و بیشترین سهم را متوجه رانندگان وسایل نقلیه میدانند .

فراگیری صحیح و آموختن اصولی فنون رانندگی در دنیای ماشینی امروز و در جای که بیشترین دلیل وقوع تصادفات عامل انسانی بوده و هنرجویان و یا رانندگان بدون توجه به عواقب وخیمی که لحظه ای بی مبالاتی و نداشتن تجربه لازم آنرا در پی خواهد داشت اقدام به نادیده گرفتن این مهم و کم توجهی به آن مینمایند .

ممکن است برخی ، رانندگی را صرفا در توانایی به حرکت در آوردن یک وسیله ، تعویض دنده های آن و بعضا سرعت و سبقتگرفتن خلاصه نمایند .

در حالی که خوب راندن هنری است اکتسابی ، با تجربه ها و ریزه کاری های فراوان که عدم توجه به هر یک از آنها مشکلات و سوانح بسیاری را به وجود می آورد که متاسفنه بعضا جبران ناپذیرن.

بنابراین برای اینکه تجربه رانندگی همواره با خاطراتی خوش همراه باشد لازم است به تمام اصول و قواعد رانندگی ومسلما در کنار آن آیین نامه و مقرات رانندگی توجه نماییم .یادمان باشد‌ عنوان یک راننده خوب زمانی مصداق پیدا میکند که راننده علاوه بر داشتن تجربه و مهارت لازم در کنترل و هدایت وسیله نقلیه ، با دانستن و مطالعه دقیق مقررات و آیین نامه رانندگی و داشتن علم کافی در این زمینه ، به کار گیری از مجموعه قوانین و مقررات را توام با تجربه و مهارت خود ، از قواعد و ملزومات رانندگی بداند .

اگر قوانین و مقررات رانندگی بعد از آزمون آیین نامه کتبی و گرفتن گواهینامه رانندگی به دست فراموشی سپرده نشود و اگر تمامی رانندگان محترم ، وسایل مقلیه خودرا منطبق با اصول آیین نامه راهنمایی برانند ، مطمعنا شاهد ترافیکی روان تر ، رانندگی ایمن تر در نتیجه آن ترویج فرهنگ صحیح رانندگی و کاهش چشمگیر تصادفات و معضلات ترافیکی خواهیم بود .

امید است که این اقدام با مشارکت فعال شما هنرجوی گرامی در رعایت ، ایجاد و نشر فرهنگ صحیح ترافیک ، گامی بلند به سوی ارتقا و نهادینه شدن فرهنگ رانندگی و استمرار آن سبب کاهش تخلفات رانندگی شده و به تبع ، آن در آینده ای نزدیک شاهد کاهش تصادفات و ضایعات مادی و معنوی ناشی از آن در سطح کشور عزیزمان باشیم .

به امید ایران سرافراز و سربلند

با آرزوی موفقیت -اراتمند شما چنگیز طالعی -مدیر آموزشگاه رانندگی پیروز اسلامشهر


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پیروز اسلامشهر


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: اسلامشهر، شهرک واوان، خیابان حضرت ولیعصر (ع) نبش لاله ۹

تلفن: ۵۶۲۸۹۸۶۳ - ۵۶۱۹۰۹۵۰ - ۵۶۱۹۰۹۶۰ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@piroozsd.ir

 

© ۱۴۰۱ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پیروز اسلامشهر محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی